התקנת עמדת טעינה בבניין משותף: כל מה שרציתם לשאול ולא ידעתם את מי

כולנו מבינים את האפקט של משבר האקלים על החיים שלנו ומה תפקידנו בכוח. לכן, אלו כבר לא חדשות מסעירות ששוק הרכב המנועי בדרך לעולם שכולו טוב ושהעולם שלנו בדרך להיות מקום יותר טוב – הרבה בזכות המעבר לרכבים ירוקים המונעים באמצעות אנרגייה חשמלית. דבר המוביל אותנו לשאלה הגדולה – איך עושים את זה נכון, חסכוני, יעיל וכמובן תוך חווית משתמש חיובית?

לפני שנצלול לפרקטיקה, חשוב לציין כי הרכבים החשמליים לא רק ידידותיים לסביבה, אלא גם ידידותיים למשתמש ומספקים חווית נהיגה נעימה, בטיחותית וחלקה. מרכז הכובד של הרכב החשמלי נמוך ביותר בעת נהיגה ובכך מעלה את הבטיחות לרמה גבוהה. כמו כן, בעת טעינה אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שגם אם תשומת ליבכם נדדה לכמה רגעים והשארתם את כבל הטעינה מחובר לרכב, לא תוכלו להתחיל בנסיעה וזאת תודות למנגנון חכם המשבית את הרכב עד סיום הטעינה וניתוקו מהעמדה. במידה ובמהלך הטעינה ישנה תקלה – יתבצע דיווח חשמלי המעדכן על כך. ולבסוף, לרכב חשמלי יכולת תאוצה מהירה וחדה תוך נהיגה שקטה וחלקה המספקת לנהג ולנוסעים הנאה צרופה.

אז כיצד מתאפשרת חווית הנהיגה הזו?

בדיוק כאן נכנסת לתמונה עמדת הטעינה בבניינים המשותפים. כאמור, ככל שהזמן חולף אנחנו רואים יותר ויותר רכבים ירוקים על הכביש, ובניגוד לתחנות דלק ציבוריות, את עמדות הטעינה אתם יכולים לפגוש הרבה יותר קרוב לביתכם, אפילו ממש קרוב – מתחתיו. מעבר לנוחות הנלווית לעמדה הנגישה, העלות האנרגטית של תפעול הרכב לק"מ זולה יותר משמעותית כאשר משתמשים בעמדת טעינה פרטית או משותפת, זאת בהשוואה לשימוש בבנזין והעלות יכולה אף לרדת לרבע מחיר. 

פתרונות הטעינה לרכבים חשמליים כוללים עמדות ציבוריות, פרטיות ועמדות לבניינים משותפים. מאחר ורוב הבתים בישראל הינם חלק מבניינים משותפים, האופציה הזו רלוונטית לרוב הדיירים ועומדות בפניהם האפשרויות הבאות:

1. חיבור העמדה ללוח חשמל דירתי  כשמדובר בקומות הקרקע והראשונות– הגדלת אספקת החשמל במידת הצורך(ביחידות אמפר) בדירה דרך חברת החשמל.
2. לוח חשמל ציבורי בחניון הבניין – כאשר בבניין יש מספר רכבים חשמליים, ניתן להסדיר את התשלום מול ועד הבניין להתקנה משותפת שתאפשר טעינה חשמלית לחמישה עד עשרה רכבים חשמליים.
3. מונה חשמל נפרד – מונה נפרד לחנייה המסופק על ידי חברת החשמל. יש לקחת בחשבון כי אופציה זו כרוכה בעלויות נוספות ובתהליך פרוצדורלי מול חברת חשמל.
4. התקשרות עם אפקון לניהול חכם של אנרגיה בבניין – אספקת ארונות חלוקה לבניין תוך ניהול אנרגיה יעיל וחכם. בשיטה זו ניתן לנהל את אספקת החשמל באופן שבו למשל משעה מסוימת האספקה תרד וכך יתאפשר החסכון בחשמל. 

לאחר סקירת האפשרויות, ניתן להגיד בבטחה שהיעילה והחסכונית ביותר לטווח הארוך היא האחרונה, בה ניתן לנהל בחכמה את אספקת האנרגיה לכל הרכבים בבניין.

אפקון נכנסת לתמונה

אפקון תחבורה חשמלית המספקת פתרונות טעינה לרכבים חשמליים מנגישה את הנושא לכל המגזרים – הציבורי והפרטי ומציעה לכם חוויה בטוחה, חסכונית ויעילה. אפקון מתקינה את עמדות הטעינה ומעניקה שירות מקיף, כך שבכל מקרה בו נתקלתם בבעיה, תוכלו להיעזר במוקד השירות הטלפוני הזמין לכם 24/7 לפתרון תקלות טכניות מרחוק, ובמידה והבעיה לא נפתרה – מוקד השירות ישלח אליכם טכנאי עד הבית.

עכשיו, כל שנותר לכם לעשות זה להיכנס לאתר של אפקון וליצור קשר עם שירות הלקוחות לתיאום התקנת עמדת הטעינה המתאימה לכם. מכאן תחום התחבורה בחיים שלכם הולך להיראות ולהרגיש הרבה יותר טוב.

שינוי גודל גופנים